SIKÇA SORULAN SORULAR

EN ÇOK MERAK EDİLENLER

01. Ses yalıtımı, ses akustiği nedir ?

Ses yalıtımı ve ses akustiği, ses basıncının azaltılması ve belirli bir sese göre azaltmak için yapılan işlemlerin bütünüdür. Genel olarak ses kirliliğinin yani gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için yapılmaktadır.

02. Ses yalıtım malzemeleri nelerdir ?

Onlarca çeşit ses yalıtım malzemesi çeşidi bulunmaktadır. Uygulamanın yapılacağı alana ve sesin desibeline göre uygun malzemeler kullanılmaktadır. Akustik süngerler, bariyerli süngerler, akustik paneller, akustik kabinler, seperatörler vb. Bunların detaylı anlatımları sitemizde yayınlanmıştır. Daha fazla bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

03. Akustik sünger fiyatları ne kadar ?

Akustik sünger fiyatları malzemelerin kalınlık yoğunluk, ham maddesi, rengi ve ebadına göre belirlenmektedir. Firma olarak en kaliteli akustik süngerleri kullandığımızın garantisini veriyoruz.

04. Akustik süngerler ses yalıtımı sağlar mı ?

Akustik süngerler ses emici özelliği olan ürünlerdir. Akustik süngerler yankı yalıtımını sağlamaktadırlar. Ortam akustiği düzenlemelerinde kullanılmaktadır. Ses yalıtımına katkı sağlarlar ancak kes kesici özellikte olmadığı için yüksek performans beklenilemez.! Bundan dolayı ses geçişlerini kesmek ve engellemek için ses kesici özelliği olan malzemeler ile birlikte uygulanmaktadır.

05. Yan komşudan gelen sesler nasıl engellenir?

Yan komşu dairelerden gelen sesleri engellemek için bitişik duvarlarda ses yalıtım malzemeleri kullanılarak  %90 dolayında yüksek ses kesim performansı sağlanmaktadır.

İLETİŞİM FORMU

İLETİŞİM FORMUMUZDAN BİZE ULAŞIN